MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY - 23. 7. 2006 - Špindlerův Mlýn
Do Špindlerova Mlýna jsme vyrazili trénovat týden před konáním Mistrovství České republiky 2006. Trať se v podstatě nelišila od těch, které se jezdily v minulých letech. Za zmínku stojí pouze přidání dvou skoků zhruba v polovině trati, při jejichž zdolávání si bohužel Martin zranil rameno.
Pochroumané rameno Martinovi neumožnilo startovat ve vlastním závodě. Pokus o prolomení smolné sezóny byl tedy odložen až na 4. závod ČP, který už ovšem Martin pojede na stříbrném "Santovi" V11.
Petr nastoupil do závodu s cílem udržet vynikající 15. místo v průběžném pořadí Českého poháru v kategorii masters. Finálová jízda se Petrovi ale nezdařila a s pádem se umístil až na 26. místě, což pro něj znamenalo posun v celkovém pořadí na 18. pozici.
Tomáš potvrdil, že stále umí. I přes zdravotní komplikace, které ho provázely minulou sezónu vybojoval excelentní finálovou jízdou 18. místo v kategorii elite.

VELKÉ KARLOVICE - odložený 1. závod Českého poháru ve sjezdu „Motorola Downhill Cupu“

Petr Kubíček
Tomáš VopálenskýTomáš Vopálenský

LIBEREC - 2. závod Českého poháru ve sjezdu „Motorola Downhill Cupu“
Dne 18. června 2006 se v Liberci konal konal 2. závod Českého poháru ve sjezdu horských kol (1. závod ve Velkých Karlovicích byl odložen na 2. 7. 2006). Na závody jsme vyrazili v plné sestavě, tj. Martin Kubíček, Petr Kubíček (oba masters) a Tomáš Vopálenský (elite). Narozdíl od borců v kategorii masters vyrazil Tomáš do Liberce pouze s cílem otestovat "pumpu" po prodělané operaci a novou mašinu Santa Cruz V11. Srdce i kolo odvedly dokonalou práci, což Toma přivedlo k rozhodnutí, vše prověřit ostrou zkouškou již na příštích závodech ČP ve Velkých Karlovicích.  V sobotním tréninku počasí ježdění na kole moc nepřálo, sjezdová trať byla rozmočená po nočním dešti a několikrát zapršelo i během dne. V neděli se však již vstávalo do krásného dne a závodilo se na téměř suché trati. Martin se po nadějné 1. jízdě umístil v průběžném pořadí na 15. místě.  Druhou jízdu však předčasně ukončil pádem a ze závodu odstoupil bez bodového zisku. Petr po nevydařené 1. jízdě zmobilizoval veškeré síly a závod dokončil na 17. místě se ziskem 14. bodů do celkového pořadí ČP.

moopex DH team 2006Petr Kubíček
Petr KubíčekMartin Kubíček
Martin KubíčekMartin Kubíček

ÚVOD
Cyklistický tým horských kol MOOPEX DH TEAM byl založen v roce 1998. Od svého vzniku se tým prezentuje na závodech v kategorii DH – sjezd, tedy závodech s intervalovým startem jednotlivců, kdy závodníci musí co nejrychleji překonat technicky náročnou trať dlouhou 1500-4000m.

Leadery týmu jsou závodníci prestižní kategorie elite, společně se kterými v týmu působí také zkušení závodníci kategorie masters.

Tomáš Vopálenský - závodník kategorie ELITE
Martin Kubíček - závodník kategorie MASTERS
Petr Kubíček - závodník kategorie MASTERS, vedoucí týmu
Jožka Trojan - teorie technického vybavení

Činnost MOOPEX DH týmu má za cíl oslovit nejen odbornou, ale i širokou sportovní veřejnost. Základním předpokladem je dosažení co možná nejlepších sportovních výsledků.

DOMÁCÍ STARTY V ROCE 2006
Hlavním úkolem týmu MOOPEX DH bude v roce 2006 úspěšná účast na nejvýznamnějších závodech ČR. Mezi stěžejní cíle patří jak vysoké umístění v celkovém pořadí Českého poháru ve sjezdu „Motorola Downhill Cupu“ a jeho jednotlivých závodech, tak i na mistrovství České republiky.